Zasady działania pneumatycznych pras termotransferowych

Pneumatyczna prasa termotransferowa pozwala na przeniesienie wydrukowanej grafiki na niemal dowolny materiał – w tym zarówno płótno czy jedwab, jak i tkaniny wykonane z tworzyw sztucznych. Dowiedz się, jak działa to urządzenie.

Do czego służy termotransferowa prasa pneumatyczna

Pneumatyczne prasy termotransferowe przeznaczone są do przenoszenia nadruków na wybrany materiał. Jak mogłaby wskazywać sama nazwa, urządzenie wykorzystuje płytę grzewczą, która generuje wysoką temperaturę, oraz siłę docisku.

Rozróżniamy kilka rodzajów pras termotransferowych. W naszej drukarni wykorzystuje się modele przeznaczone do powierzchni płaskich – z ich pomocą można zadrukowywać m.in. odzież i takie akcesoria jak torby czy woreczki. Stosujemy w tym celu specjalistyczną folię termotransferową, na którą nanoszony zostaje wybrany przez Klienta wzór. Arkusz folii zostaje przycięty z użyciem precyzyjnego plotera tnącego, dzięki czemu kształt grafiki jest bardzo wyrazisty. W ten sposób uzyskujemy nadruk metaliczny, odblaskowy, a nawet nadruk brokatowy. Co więcej, zamówienia w tej technologii możemy realizować już od pojedynczych egzemplarzy.

Oprócz maszyn do powierzchni płaskich stosuje się również takie służące do zadrukowywania piłek, kubków, naczyń oraz innych przedmiotów o bryłowatej formie.

Poza przeznaczeniem do konkretnych powierzchni pneumatyczne prasy różnią się między sobą także i pod wieloma innymi względami. Jest to podyktowane koniecznością dostosowania parametrów urządzenia do specyficznych zadań tak, by możliwe było ich optymalne wykonanie. Rozróżniamy więc m.in. podział ze względu na właściwości techniczne, zakres stosowanych temperatur czy metodę otwierania prasy.

Prasy pneumatyczne, które wykorzystujemy do realizacji zleceń, pochodzą z naszego własnego parku maszynowego. Dzięki regularnym przeglądom technicznym i prawidłowemu użytkowaniu są one sprawne i zapewniają najwyższą jakość nadruku. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i zapoznania się z wykonanymi przez nas realizacjami.

 

Wróć do bloga