Nadruk DTG

DTG (Direct to Garment) jest technologią druku cyfrowego bezpośrednio na tekstyliach, przede wszystkim bawełnianych oraz innych tkaninach o dużej zawartości bawełny. Nadruk wykonany za pomocą technologii DTG jest niewyczuwalny w dotyku i nie obciąża odzieży. Przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Jest odporny na pranie, nie pęka, nie kruszy się i nie marszczy. Może być wykonany zarówno na jasnych, jak i ciemnych tekstyliach.

Technologia DTG zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów wraz z przejściami tonalnymi. Polecana jest w szczególności w sytuacji, gdy w projekcie występuje wiele kolorów, gdyż ich liczba nie wpływa na koszt zlecenia. Nadruk DTG nie wymaga przygotowania matrycy, klisz czy sit, co sprawia, że koszty związane z przygotowaniem do druku znacznie maleją. Realizacja zlecenia jest opłacalna już od 1 sztuki.


Jak przygotować plik do wydruku?

  • kolorystyka RGB,
  • minimum 300 dpi,
  • przezroczyste tło,
  • JPG, PDF, TIF, PNG (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności).


Nazwa technologii nadruk bezpośredni CMYK
Zastosowanie nadruk na jasnych i ciemnych tkaninach – bawełna, wiskoza, jedwab, len, mieszanki minimum 50% bawełny
Główne cechy nadruk jest niewyczuwalny w dotyku i oddychający
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia poniżej 1 godziny dla 1 sztuki
Liczba kolorów nieograniczona
Maksymalne pole nadruku 40 cm x 45 cm
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, polo, torby, trampki, skarpetki, czapki

Nadruki DTG – jakie są zalety?

Nadruk DTG to często wybierana technika znakowania odzieży. Jest bardzo uniwersalna – dowolna grafika może zostać odwzorowana na każdym materiale z bawełny (także z dodatkami wiskozy czy elastanu). Nadruk DTG jest wykonywany za pomocą nowoczesnej drukarki do tekstyliów, pozwalającej odwzorować pełną paletę barw. Dzięki innowacyjnej technologii nie trzeba korzystać z dodatkowych nośników transferowych (np. papieru lub folii). Nadruk DTG to gwarancja uzyskania efektu nasyconych kolorów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, jeżeli szukają Państwo wytrzymałych i eleganckich metod znakowania odzieży. Struktura materiału nie ulega zmianom – dzięki technologii nadruku DTG atrament może wniknąć bezpośrednio we włókna odzieży, np. koszulki ze zdjęciem lub innym obrazem.