Nadruk flock

nadruki BDS paralaksa

Piękny i trwały nadruk flock charakteryzuje się delikatną włoskową strukturę, która w dotyku przypomina zamsz. Do zalet nadruków z folii flock można zaliczyć żywe kolory, bogata paleta barw, wytrzymałość na pranie, odporność na promieniowanie słoneczne. Wykonujemy nadruki flock w postaci napisu, prostej grafiki czy emblematu. Warto wiedzieć, że gotowy nadruk flock będzie nieco bardziej wypukły niż w przypadku nadruku flex, gdyż folia flock jest kilkukrotnie grubsza niż folia flex.

Jak powstaje nadruk flock?

Technika nadruku flock wykorzystuje folię flock – specjalną folię transferową, pozwalającą na wykonywanie grafik i emblematów na tkaninach różnego rodzaju. Do jej produkcji wykorzystuje się dwie warstwy folii: właściwą oraz przezroczystą folię transportową o właściwościach klejących. Dzięki temu pozycjonowanie nadruku flock jest znacznie bardziej ułatwione. Do wycięcia grafiki z folii wykorzystujemy ploter tnący, działający w odbiciu lustrzanym. Ostatnim etapem powstawania nadruku flock jest transfer obrazu na tkaninę.

Zastosowanie nadruków flock

Zastosowanie nadruków flock jest uwarunkowane właściwościami folii flock, dlatego najlepiej sprawdzą się w przypadku jednokolorowych grafik czy napisów. Można je wykonać na tkaninach naturalnych oraz syntetycznych. Dzięki temu nadruk flock to interesująca i tańsza alternatywa względem haftu komputerowego. Folia flock nie nadaje się jednak do zastosowania w przypadku wszystkich grafik. Za jej pomocą nie można realizować projektów wielokolorowych oraz składających się z wielu niewielkich szczegółów, np. serduszek bądź gwiazdek. Odzież z nadrukiem flock powinna być prana po lewej stronie, w niskiej temperaturze, przy niskich obrotach.


Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.
Nazwa technologii Folia flock (kolorowa, metaliczna, odblaskowa, fluorescencyjna, fosforyzująca, brokatowa, z meszkiem, 3D, silikonowa, wielokolorowa)
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy ostre krawędzie
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów do 3 kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty