Nadruk flock

nadruki BDS paralaksa

Z wykorzystaniem folii flock możliwe jest stworzenie pięknego i trwałego nadruku w postaci napisu, prostej grafiki czy emblematu. Nadruk flock charakteryzuje się delikatną włoskową strukturą, przypominającą w dotyku zamsz. Do zalet nadruków z folii flock zaliczyć można nie tylko żywe, głębokie kolory, ale także wysoką wytrzymałość na promieniowanie słoneczne i pranie. Folia flock jest kilkukrotnie grubsza niż folia flex, dzięki czemu powierzchnia nadruku jest delikatnie wypukła.


Jak powstaje nadruk z wykorzystaniem folii flock?

Folia flock zaliczana jest do specjalnych folii transferowych, pozwalających na wykonywanie nadruków na tkaninach różnego rodzaju. Do jej produkcji wykorzystuje się dwie warstwy folii – właściwą oraz przezroczystą folię transportową o właściwościach klejących, która znacznie ułatwia pozycjonowanie nadruku. Do wycięcia grafiki z folii wykorzystywany jest ploter tnący. Cięcia dokonuje się w odbiciu lustrzanym. Ostatnim krokiem procesu drukowania jest transfer obrazu na tkaninę.


Zastosowanie folii flock

Folia flock jest doskonałym wyborem w przypadku jednokolorowych nadruków. Można ją stosować zarówno w przypadku tkanin naturalnych, jak i syntetycznych. Dzięki temu technika znakowania folią flock jest jedną z ciekawszych, a zarazem tańszych alternatyw względem haftu komputerowego.

Folia flock nie nadaje się jednak do zastosowania w przypadku wszystkich nadruków. Za jej pomocą nie można realizować projektów wielokolorowych oraz składających się z wielu elementów o niedużej wielkości, takich jak gwiazdki czy serduszka. Należy pamiętać, że odzież z nadrukiem flock powinna być prana po lewej stronie, w niskiej temperaturze, przy niskich obrotach.


Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.
Nazwa technologii Folia flock (kolorowa, metaliczna, odblaskowa, fluorescencyjna, fosforyzująca, brokatowa, z meszkiem, 3D, silikonowa, wielokolorowa)
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy ostre krawędzie
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów do 3 kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty