Nadruk solwentowy

t6-1
 
 

Nadruk solwentowy to jedna z najnowocześniejszych technologii druku, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie przyczepności nie mają klasyczne atramenty wodne. Druk solwentowy znajduje zastosowanie w drukowaniu wielkoformatowym, a także w drukowaniu odzieży i toreb. Bazę druku stanowią materiały naturalne i sztuczne, np. bawełna, jak i różnego rodzaju folie.

Schemat powstania nadruków

W pierwszej kolejności należy przygotować plik do druku*. Powinny w nim znaleźć się rozmiary, kolory i kształt wzoru. Gotowy schemat wycina urządzenie tnące, czyli specjalny ploter. Następnie (po nagrzaniu i odpowiednim zlokalizowaniu wzoru) jest on wgrzewany w wykrój lub odzież. Metoda znajduje zastosowanie w nadruku jednostkowym i seryjnym. Jej atutem jest niska cena – druk solwentowy nie wymaga przygotowania matryc. W przypadku tworzenia dużych nakładów oferujemy Państwu nadruk sitodrukowy , który pozwala na zdobienie materiałów ciężkich, np. skóry.

Przygotowanie pliku do druku:

• plik wektorowy (prosimy o plik otwarty w celu zweryfikowania poprawności pliku),
• prosimy wybrać kolor na podstawie palety dostępnych kolorów.

Zalety druku solwentowego

Druk solwentowy jest odporny na czynniki zewnętrzne takie jak duże różnice temperatur czy wilgoć. Nadruki solwentowe nie wymagają laminowania, ani specjalnej pielęgnacji. Produkty nie blakną i nie tracą kolorów – są odporne na promieniowanie UV i podczerwień. Ich dodatkową zaletą jest wysoka precyzja i długa żywotność nadruków (nawet do kilku lat).Nazwa technologiiDruk solwentowy cięty po obrysie
Zastosowaniebawełna, poliester, nylon
Główne cechynadruk na każdym podłożu
Minimalny nakładod 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia1 dzień
Ilość kolorówPełne przejścia tonalne kolorów
Maksymalne pole nadrukunieograniczone
Zakres wykorzystaniaT-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty, polo

Dlaczego warto z nami współpracować?

• Posiadamy wieloletnie doświadczenie.
• Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym.
• Gwarantujemy szybką i niedrogą realizację zlecenia.

Zapraszamy do współpracy!