Nadruk solwentowy cięty po obrysie

nadruki BDS paralaksa
 
 

Nadruk solwentowy to jedna z najnowocześniejszych technologii druku, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie przyczepności nie mają klasyczne atramenty wodne. Druk solwentowy znajduje zastosowanie w drukowaniu wielkoformatowym, a także w drukowaniu odzieży i toreb. Bazę druku stanowią materiały naturalne i sztuczne, np. bawełna, jak i różnego rodzaju folie.

Schemat powstania nadruków

W pierwszej kolejności należy przygotować plik do druku. Powinny w nim znaleźć się rozmiary, kolory i kształt wzoru. Gotowy schemat wycina urządzenie tnące, czyli specjalny ploter. Następnie (po nagrzaniu i odpowiednim zlokalizowaniu wzoru) jest on wgrzewany w wykrój lub odzież. Metoda znajduje zastosowanie w nadruku jednostkowym i seryjnym. Jej atutem jest niska cena – druk solwentowy nie wymaga przygotowania matryc. W przypadku tworzenia dużych nakładów oferujemy Państwu nadruk sitodrukowy, który pozwala na zdobienie materiałów ciężkich, np. skóry.


Dlaczego warto zdecydować się na druk solwentowy?

Dzięki swoim licznym zaletom druk solwentowy zyskuje coraz większą popularność. Nadruki solwentowe charakteryzują się wysoką odpornością na zmiany temperatury oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wyróżniają się również wytrzymałością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Technika druku solwentowego pozwala na znakomite odwzorowanie projektu. Nadruki solwentowe odznaczają się wyrazistymi konturami i kształtami, nie blakną i nie tracą kolorów. Warto dodać, że jest to technika druku, która nie generuje dodatkowych kosztów związanych między innymi z przygotowaniem matryc drukarskich oraz laminowaniem.


Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.


Nazwa technologii Druk solwentowy cięty po obrysie
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy nadruk na każdym podłożu
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów Pełne przejścia tonalne kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty, polo

Dlaczego warto z nami współpracować?

• Posiadamy wieloletnie doświadczenie.
• Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym.
• Gwarantujemy szybką i niedrogą realizację zlecenia.

Zapraszamy do współpracy!