Nadruk flex

nadruki BDS paralaksa

Wykorzystanie folii flex pozwala na tworzenie pięknych i trwałych nadruków z logo. Nadruk flex przyjmuje zazwyczaj postać napisu, prostej grafiki lub emblematu. Do zalet nadruków wykonanych z folii flex zaliczyć można nie tylko efektowny wygląd, o którym decydują ostre i wyraziste krawędzie oraz zdecydowane kolory, ale również wytrzymałość na promieniowanie słoneczne i pranie.


Jak powstaje nadruk z wykorzystaniem folii flex?

Folia flex jest jednym z rodzajów folii transferowych, która stosowany jest do wykonywania nadruków na różnego rodzaju tkaninach. Składa się z dwóch warstw folii – właściwej oraz przezroczystej, lekko klejącej folii transportowej, dzięki czemu pozycjonowanie nadruku jest znacznie ułatwione. Grafika wycinana jest z folii z wykorzystaniem plotera tnącego w odbiciu lustrzanym. Następnie obraz transferowany jest na tkaninę.


Rodzaje folii flex

Folia flex występuje w wersji matowej lub błyszczącej. Może być wykonana z dwóch tworzyw sztucznych: poliuretanu bądź PVC. Folia w wersji poliuretanowej wyróżnia się znacznie większą rozciągliwością i elastycznością niż folia PCV, dlatego nadaje się idealnie do realizacji nadruków na strojach sportowych. Folia PCV znajduje zaś zastosowanie przy wykonywaniu nadruków na odzieży roboczej i w innych przypadkach, w których wytrzymałość nadruku na zniszczenie nie jest czynnikiem decydującym.


Zastosowanie folii flex

Folia flex sprawdza się przede wszystkim w przypadku jednokolorowych nadruków. Z jej wykorzystaniem można uzyskać ciekawe i przyciągające wzrok efekty, takie jak nadruk metaliczny w kolorze złotym, srebrnym lub perłowym, nadruk brokatowy czy nadruk odblaskowy.

Pomimo swoich licznych zalet folia flex nie nadaje się do realizacji wszystkich projektów. Nie można za jej pomocą wykonać nadruków wielokolorowych oraz złożonych z dużej liczby bardzo małych elementów, takich jak gwiazdki czy serduszka. Odzież z nadrukiem flex powinno prać się na lewej stronie, w niskiej temperaturze, przy niskich obrotach.Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.
Nazwa technologii folia flex (kolorowa, metaliczna, odblaskowa, fluorescencyjna, fosforyzująca, brokatowa, 3D, silikonowa)
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy ostre krawędzie
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów do 3 kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty