Nadruk flex

nadruki BDS paralaksa

Stosowanie nadruku flex pozwala stworzyć piękne i trwałe materiały. Taki nadruk przyjmuje zazwyczaj postać napisu, prostej grafiki lub emblematu. Do zalet nadruku flex można zaliczyć nie tylko efektowny wygląd, ale również wytrzymałość na promieniowanie słoneczne oraz pranie. O estetyce nadruków świadczą ostre i wyraziste krawędzie, a także intensywne kolory w różnych odcieniach.

Jak powstaje nadruk flex?

Nadruk flex powstaje dzięki wykorzystaniu specjalnej folii flex, stosowanej do znakowania różnego rodzaju tkanin. Składa się z dwóch warstw folii: właściwej oraz przezroczystej, lekko klejącej folii transportowej, dzięki czemu pozycjonowanie nadruku flex jest znacznie ułatwione. Grafika zostaje wycięta z folii z wykorzystaniem plotera tnącego w odbiciu lustrzanym. Następnie obraz transferuje się na tkaninę.

Jakie są rodzaje folii flex?

Folia flex występuje w wersji matowej lub błyszczącej. Może być wykonana z dwóch tworzyw sztucznych: poliuretanu bądź PVC. Folia w wersji poliuretanowej wyróżnia się znacznie większą rozciągliwością i elastycznością niż folia PCV, dlatego nadaje się idealnie do realizacji nadruków na strojach sportowych. Folia PCV znajduje zaś zastosowanie przy wykonywaniu nadruków na odzieży roboczej i w innych przypadkach, w których wytrzymałość nadruku na zniszczenie nie jest czynnikiem decydującym. Dzięki takiemu zróżnicowaniu nadruk flex jest doceniany ze względu na uniwersalne zastosowanie.

Nadruk flex – jakie zastosowanie?

Nadruk flex sprawdza się przede wszystkim w przypadku jednokolorowych nadruków. Dzięki folii flex można uzyskać ciekawe i efektowne oznakowania odzieży: nadruk metaliczny w kolorze złotym, srebrnym lub perłowym. Nadruk flex umożliwia stworzenie również nadruku brokatowego czy nadruku odblaskowego. Warto pamiętać, że nadruk flex nie pozwala na wykonanie nadruków wielokolorowych lub składających się z wielu szczegółów. Odzież z nadrukiem flex należy prać na lewej stronie, w niskiej temperaturze, przy niskich obrotach.Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.
Nazwa technologii folia flex (kolorowa, metaliczna, odblaskowa, fluorescencyjna, fosforyzująca, brokatowa, 3D, silikonowa)
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy ostre krawędzie
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów do 3 kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty