Nadruk metaliczny

nadruki BDS paralaksa

Nadruk metaliczny w kolorze złotym, srebrnym czy perłowym pozwala nadać odzieży wyjątkowy wygląd. Nasza drukarnia oferuje dwie technologie wykonania druku metalicznego.

Pierwszą z nich są specjalne folie metaliczne. Poszczególne rodzaje folii różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale również elastycznością i ceną. W procesie cięcia folii wykorzystywany jest ploter tnący, dzięki czemu nadruk charakteryzuje się ostrymi i wyraźnymi krawędziami. Nadruki metaliczne za pomocą tej metody wykonujemy już od 1 sztuki.

Drugą dostępną w naszej ofercie technologią umożliwiającą wykonanie nadruku metalicznego jest nadruk sitodrukowy. W procesie drukowania wykorzystywane są specjalne farby metaliczne lub klej wraz z folią. Technologia ta pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji pojedynczej sztuki; charakteryzuje się również większą liczbą dostępnych kolorów. Nadruki metaliczne za pomocą tej metody wykonujemy od 500 sztuk.


Jak przygotować plik do wydruku?

  • zapisz projekt w formacie wektorowym (prosimy o plik formacie otwartym w celu możliwości zweryfikowania jego poprawności),
  • wybierz pożądany kolor/kolory z dostępnej palety kolorów.


Nazwa technologii nadruk metaliczny folią termotransferową / nadruk metaliczny sitodrukowy
Zastosowanie bawełna, poliester, nylon
Główne cechy metaliczna kolorystyka, najczęściej złoty i srebrny
Minimalny nakład od 1 sztuki
Minimalny czas realizacji zamówienia 1 dzień
Ilość kolorów do kilku kolorów
Maksymalne pole nadruku nieograniczone
Zakres wykorzystania T-shirty, bluzy, torby, czapki, plecaki, odzież robocza, kurtki, płaszcze, namioty, polo