Nadruki na odzieży firmowej. Korzyści z wykonania

Od wielu lat duże sieci sklepów czy restauracji inwestują w koszulki z logo firmy dla swoich pracowników. Tego typu uniformizacja pracowników danego przedsiębiorstwa ma dużo zalet, o których będzie mowa w dzisiejszym wpisie. 

Dlaczego warto wykonać nadruki na odzieży firmowej?

Jest to niedrogi sposób na marketing – pracownicy noszący koszulki z logo firmy to doskonały pomysł na lokalny marketing. Dzięki takim strojom budowana jest świadomość danej marki. Klienci, którzy patrzą na pracowników sklepu czy restauracji w firmowych strojach, trwale zapamiętują logo danej placówki. Nadruki na odzieży firmowej to niedrogi sposób na efektywny, nienachalny i mobilny marketing. Pracownicy poruszający się poza firmą w swoich strojach zwiększają świadomość danej marki.

Jasny podział na pracowników i klientów – dzięki ubraniom z firmowym nadrukiem już na pierwszy rzut oka możemy łatwo odróżnić pracowników od klientów. Jest to sposób na ułatwienie życia klientom, ponieważ bez problemu będą w stanie szybko znaleźć pracownika i zadać mu dręczące ich pytania, nie tracąc czasu na główkowanie, kto pracuje w danym miejscu.

Jednakowe koszulki łącza pracowników – badania psychologiczne wykazały, że noszenie takich samych koszulek z logo pracodawcy umacnia więzi między pracownikami. Wytwarza się wśród nich przekonanie o pracowaniu w jednym zespole, a duch gry zespołowej ożywa. Dzięki tak prozaicznemu elementowi, jakim jest firmowa koszulka, można wpłynąć na bardziej efektywną pracę swoich pracowników. Ubrani tak samo pracownicy mogą sprawić, że cały zespół będzie lepiej funkcjonował.

Dbanie o wizerunek firmy – pracownicy ubrani w ubrania z firmowym logo sprawiają, że w podświadomości klientów firma odbierana jest jako doskonale zorganizowana i sprawnie funkcjonująca. Badania wykazują, że klienci są bardziej skłonni do obdarzenia swoim zaufaniem pracownika ubranego w firmowy uniform.

Wybierając odpowiednie nadruki dla swoich pracowników, pamiętaj, aby zadbać o jakość firmowych strojów. Nadruk powinien być doskonałej jakości, żeby nie łuszczył się w praniu ani nie blaknął z czasem. Nienaganny wygląd pracowników świadczy o profesjonalizmie całej firmy.

Wróć do bloga