Nadruki DTG CMYK. Co to takiego?

Istotnym punktem w ofercie naszej firmy jest nadruk DTG CMYK. Jest to nadruku cyfrowy bezpośredni, szczególnie polecany w przypadku małych nakładów i nadruków wielokolorowych na jasnej odzieży. Do jednej z wielu jego zalet zaliczamy fakt, że nie wymaga dodatkowych kosztów wynikających z konieczności przygotowania produkcji, dzięki czemu technologia ta jest opłacalna już od 1 sztuki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nadruku DTG CMYK? Przeczytaj dalszą część naszego artykułu.

Specyfika nadruków cyfrowych bezpośrednich

Nadruk DTG (skrót od ang. direct-to-garment) to technologia tworzenia nadruków cyfrowych, która znajduje obecnie bardzo częste zastosowanie przede wszystkim przy tworzeniu oryginalnej odzieży. W ten sposób wykonywane są nadruku nie tylko na bawełnie, ale i innych tkaninach, które wchłaniają wodny atrament, czyli np. lnie, wiskozie czy jedwabiu. Z powodzeniem można odwzorowywać nawet wielobarwne fotografie z wyraźnymi przejściami tonalnymi.

Cały proces przygotowania do druku sprawdza się właściwie wyłącznie do opracowania niezbędnego pliku z grafiką, później należy już tylko przygotować samą maszynę, co zajmuje zaledwie kilka sekund. Grafika aplikowana jest bezpośrednio na odzieży, a następnie wystarczy ją utrwalić termicznie. Nadruki DTG CMYK można wykonywać praktycznie w całej palecie barwnej, co znacznie rozszerza możliwości.

Nadruk DTG CMYK kolorowy wykonywany jest na jasnych materiałach. Najlepsze rezultaty w tym przypadku można osiągnąć, aplikując grafiki na białej bawełnie, ale nie mniej ciekawie będą prezentować się na ubraniach szarych czy pastelowych. Jeśli jednak chcesz wykonać nadruk na ciemnych materiałach, wystarczy wykonać podkład z białej farby, aby później wykonać grafikę w kolorze. W ten sposób różne barwy są wyraźne na ciemnym tle.

Zastosowanie nadruku DTG CMYK

Nadruki DTG CMYK znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim w przypadku niskich nakładów, ponieważ koszt przygotowania jednego czy kilku egzemplarzy jest bardzo niski ze względu na brak konieczności długotrwałych i zaawansowanych przygotowań jak w przypadku innych technologii. Nie oznacza to jednak, że metody tej nie można wykorzystać na większą skalę.

Jest to również idealna technologia do tworzenia skomplikowanych grafik o nasyconych kolorach czy z przejściami tonalnymi.

 

 

 

 

Wróć do bloga