Metody tworzenia nadruków na gadżetach reklamowych

Dystrybuowanie gadżetów reklamowych z nadrukowanym logo firmy to jedno z najlepszych działań marketingowych. Nie da się ukryć, że jeśli reklamy mają zwykłą postać – na przykład są ulotkami, broszurami, plakatami – często w ogóle nie zwracamy na nie uwagi. Jeśli natomiast logo firmy umieści się na tak przydatnych przedmiotach jak kubek, bawełniana torba czy koszulka, to każdy chętnie po nie sięgnie.

Przegląd technik

Nadruki na gadżetach reklamowych da się wykonywać za pomocą różnych technik. Jest ich dostatecznie dużo, aby na odzież czy też na innego rodzaju przedmioty można było nanieść dowolny napis czy też obrazek. Jednym z popularniejszych sposobów na tworzenie nadruków jest niewątpliwie sitodruk. To o tyle dobra metoda, że da się ją stosować właściwie na każdym materiale. Niezależnie od tego, czy jest to papier, plastik czy też tkanina. Nadruki osiągane za pomocą sitodruku są też bardzo trwałe i – co ważne – wodoodporne. Dzięki tej ostatniej właściwości nie jest im w stanie zagrozić żadne pranie.

Inna metoda tworzenia nadruków na gadżetach reklamowych to sublimacja. Przydaje się ona zwłaszcza wówczas, gdy na koszulkę, na kubek lub też na torbę chcemy nanieść zdjęcie. Ten sposób charakteryzuje się nie tylko trwałością, lecz także dużą dokładnością. To właśnie dlatego możliwe jest odwzorowanie każdego szczegółu fotografii.

Podczas gdy sublimacja przydatna jest do bardziej skomplikowanych zadań, do realizacji prostszych nadruków wystarczy metoda flex-flock. Opiera się ona na wykorzystaniu urządzenia zwanego ploterem. Dzięki takiemu sposobowi działania uzyskamy nadruk trwały, ale dość podstawowy w swoich właściwościach. Nie będzie mógł on mieć chociażby gradientu oraz wielu kolorów. Do różnobarwnych nadruków nadaje się za to świetnie folia flex druk. Bardzo dobrze odwzorowuje ona kolory, ale jej wadą jest niedokładność w oddawaniu drobnych elementów.

Podsumowując, metod wykonywania nadruków jest na tyle dużo, aby do każdego przypadku dało się dostosować odpowiedni sposób działania.

Wróć do bloga