Jak wykonywać nadruki na jasnych tkaninach?

Różne technologie druku tekstylnego utrudniają wybór odpowiedniej dla konkretnego projektu metody. Wiele w tym przypadku zależy od tego, jakie kolory mają zostać zastosowane oraz z jakim materiałem mamy do czynienia. Nie bez znaczenia jest także to, jaki projekt ma zostać przeniesiony na tkaninę. Wyjaśniamy, która technologia druku tekstylnego sprawdzi się najlepiej w przypadku jasnych tkanin.

Nadruki na tkaninach – to warto wiedzieć!

Wyróżniamy kilka chętnie stosowanych metod druku ma tkaninach. Każda z nich ma swoje wady i zalety oraz cechuje się określonym zastosowaniem. Pierwszą i najważniejszą kwestią, z jaką musimy się zmierzyć to opłacalność wykonanych nadruków. Nie każda z technologii druku tekstylnego okazuje się opłacalną opcją przy małych nakładach. To jeden z problemów, z którymi borykają się osoby chcące wydrukować np. odzież z firmowym logo. Druga ważna kwestia to precyzja druku, która ma wpływ na efekt finalny w postaci walorów estetycznych przeniesionego na materiał projektu. Nie mniej ważne jest to, jak bardzo skomplikowana jest grafika i jakie kolory mają być zastosowane oraz z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia.

Jaką metodę wybrać do druku na jasnych tkaninach?

W przypadku jasnych tkanin możemy napotkać pewne problemy, które jednak można skutecznie rozwiązać. W celu drukowania na jasnych tkaninach poliestrowych lub z domieszką poliestru najlepszym wyborem będzie sublimacja. Metoda ta stosowana jest tylko i wyłączenie w przypadku tkanin o jasnej barwie. Doskonale sprawdza się w celu drukowania odzieży sportowej. Jeżeli priorytetem są precyzyjne odwzorowanie kolorów oraz grafiki i możliwość zastosowania różnego rodzaju materiałów, nie tylko z domieszką poliestru, to warto zdecydować się na sitodruk bezpośredni. Dzięki niemu zyskamy nie tylko pięknie zadrukowaną odzież, ale także przedłużymy trwałość nadruków. Sitodruk może być także stosowany w przypadku tkanin w ciemnych kolorach. Choć jest dość pracochłonny, to nadal okazuje się równie atrakcyjny, jak inne, nowoczesne metody druku tekstylnego. Masz problem z wyborem technologii druku? Pomożemy go rozwiązać, doradzając wybór najlepszej metody względem indywidualnych potrzeb!

Wróć do bloga