Czy nadruki mogą „oddychać”?

Nadruk logo na ubrania, kolorowych lub czarno-białych, a nawet brokatowych napisów stał się bardzo popularnym sposobem zdobienia odzieży. Przyczynia się to do promocji firmy, idei, pozwala przygotować ubrania dla drużyny sportowej czy grupy ludzi zaangażowanych w konkretny projekt. To też sposób na wyrażenie swoich przekonań, czy śmieszny prezent. Obecnie istnieje wiele metod nakładania obrazu i napisu na tkaninę. Czy jest to bezpieczne dla ludzi?

Przygotowanie nadruku na koszulkę, bluzę czy inne akcesoria wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno wzoru, jak i samej tkaniny. Do nadruków lepiej wykorzystać firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach. To gwarancja tego, że technika nadruku dobrana zostanie do potrzeb zleceniodawcy oraz że produkt końcowy będzie wyglądał profesjonalnie i elegancko. Do tego typu usług wykorzystywane są urządzenia drukujące i specjalistyczne farby, jak ich nałożenie wpływa na noszenie tak ozdobionej odzieży?

Czy nadruk na koszulce wpływa na nasz komfort noszenia ubrań?

Dzisiaj dzięki szybkiemu rozwojowi technologii, można wykorzystać różnego rodzaju sposoby nanoszenia druku na tkaninę. Potrzebne są do tego specjalne urządzenia, farba oraz oprogramowanie, które przekształca projekt graficzny w kolorowy, czarno-biały, brokatowy czy przypominający skórę nadruk na koszulce, bluzie, czy kurtce. Najczęściej zamawiane są koszulki z nadrukiem, które sprawdzają się jako gadżet promujący firmę, reklama usług, uniform drużyn sportowych, czy choćby prezent dla bliskiej osoby. Ponieważ do ich produkcji wykorzystywane są farby i tusze przypominające te, których używa się do druku na papierze, pojawia się często pytanie, jaki wpływ mają na naszą skórę i komfort noszenia tego typu odzieży. Dużo zależy od rozmiaru nadruku. Szczególnie jeśli ma mieć użytek sportowy, T-shirt powinien „oddychać” i przepuszczać powietrze oraz odprowadzać wilgoć, napis czy logo nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca na tkaninie. Ta uwaga ma zastosowanie przede wszystkim do czarnych ubrań, które należy przed zdobieniem pokryć dodatkowym podkładem, który też blokuje dostęp powietrza do skóry. Jednak warto przede wszystkim przeanalizować metody nadruku, które są dostępne, gdyż również technika nałożenia farby ma duże znaczenie dla tego, jak będzie się ona zachowywać po wyschnięciu.

Nadruk DTG – dlaczego warto wybrać tę technikę?

W drukarniach zajmujących się tego typu usługami skorzystać można z różnych mniej lub bardziej znanych technik nakładania grafik na ubrania. Popularny jest sitodruk, nadruk flex, nadruk solwentowy cięty po obrysie czy nadruki umożliwiające uzyskanie brokatowego, czy metalicznego efektu. Każda z nich wiąże się z innym wyglądem grafiki, trwałością i sposobem pielęgnacji gotowego produktu. Jeśli zależy nam, aby nadruk pozostał maksymalnie długo na koszulce, nie kruszył się po praniu i nie marszczył, a do tego, aby nasza skóra mogła oddychać nawet w przypadku większego wzoru, warto zamówić nadruk metodą DTG. To forma druku cyfrowego, która sprawdza się przede wszystkim na bawełnie, nie wpływa na jej strukturę, ani komfort noszenia odzieży. Technologia polega na bezpośrednim nałożeniu kolorów na tkaninę i pozwala uzyskać niezwykłą głębię kolorów i odcieni. Polecana jest do wielokolorowych projektów o nasyconych barwach.

Wróć do bloga