Co to jest haft komputerowy?

Haftowanie, to metoda, którą posługiwały się już nasze babcie. Piękne, ręcznie wykonywane zdobienia są modne również obecnie. Jednak potrzeby rynku rosną, dlatego dziś zamiast manualnego tworzenia każdego elementu, stosowana jest technika haftu komputerowego. Na czym ona polega i jakie są jej zalety?

Etapy tworzenia haftu komputerowego

Początkiem procesu jest projekt, dostarczony przez klienta lub wykonany przez profesjonalistę. Plik zawierający grafikę wektorową, jest odczytywany przez komputer, który rozplanowuje, jak należy poprowadzić igły, aby uzyskać pożądany efekt. Szybkość i dokładność haftu zależy od rodzaju użytej maszyny, a dostępny obecnie, nowoczesny sprzęt, wykorzystujący różnobarwne nici, pozwala na doskonałe oddanie nawet niewielkich szczegółów. Cały proces nadzorowany jest przez doświadczonego pracownika, który czuwa nad tym, aby końcowy rezultat odpowiadał wstępnym założeniom.

Haft komputerowy – zastosowanie

Haft komputerowy ma wiele zastosowań, a ich liczba jest ograniczona jedynie przez naszą pomysłowość i kreatywność. Za pomocą tej metody, możemy wykonać np. wszelkiego rodzaju koszulki, czapki i inne elementy ubioru z logo naszej firmy. Haft komputerowy pozwala nam nanieść dowolny element na gadżety dla klientów, czy pracowników i to w połączeniu z możliwością pełnej personalizacji zdobienia.

Dlaczego warto?

Ogromnym plusem haftu komputerowego, jest jego trwałość, która znacznie przewyższa inne metody znakowania, w tym typowe nadruki. Dodatkowo dobrze wykonany haft, prezentuje się elegancko i może posłużyć nam do wykończenia nawet ekskluzywnych produktów. Istotnym czynnikiem jest także szeroka gama materiałów, jakich możemy użyć w procesie haftowania – nowoczesne maszyny poradzą sobie niemal z każdą, wybraną przez nas tkaniną. Dla wielu klientów ważna jest też szybkość, jaką gwarantuje korzystanie z profesjonalnych usług i wybranie właśnie tej metody. Warto skorzystać także z możliwości wykonania próbnego zdobienia, by przekonać się, jak nasz pomysł wygląda na tkaninie i czy nie należy wprowadzić ewentualnych modyfikacji.

Wróć do bloga