Odpowiednia koncepcja to połowa sukcesu, bo zanim projekt graficzny stanie się ozdobą odzieży lub zostanie umieszczony na innych produktach, musi przejść „metamorfozę”. Nie da się przenieść każdej grafiki na materiał, unikając np. jej zniekształcenia, jeżeli nie zostanie ona przygotowana w odpowiedni sposób. To sprawia, że osoba zlecająca wykonanie haftu lub nadruku z wykorzystaniem innej metody znakowania, musi liczyć się z koniecznością jej odpowiedniego przygotowania. Wyjaśniamy, jak przygotować posiadany projekt do haftu komputerowego.
Każda z metod znakowania odzieży ma swoje wady i zalety oraz stosowana jest w przypadku konkretnych projektów. Nie zawsze idealna koncepcja okazuje się słusznym wyborem, co wynika z pewnych ograniczeń np. względem kolorystyki, drobnych detali itp. W przypadku haftu komputerowego kluczowe jest dostarczenie projektu, który został odpowiednio dostosowany pod względem rozdzielczości oraz formatu, bo tylko wówczas efekt będzie satysfakcjonujący. Do haftu komputerowego projekt powinien zostać dostarczony jako grafika wektorowa lub grafika rastrowa. Pliki wektorowe powinny zostać zapisane w formacie PDF (jak najniższy poziom kompresji obrazu) lub w formatach: SVG, EPS, AI lub CDR. Grafiki rastrowe powinny zostać zapisane w formacie: JPG, TIFF, GIF, PNG lub BMP. Ważna w tym przypadku jest też rozdzielczość obrazu, która nie może być niższa niż 150 DPI.
Współpracując z doświadczonym grafikiem, nie ma konieczności samodzielnego przygotowywania pliku do haftu, bo wystarczy przekazać mu powyższe wytyczne. W przypadku problemów służymy pomocą, oferując profesjonalne przerobienie dostarczonej nam grafiki. Stworzymy z niej projekt hafciarski, który po akceptacji zostanie przeniesiony na tkaninę. W tym celu niezbędny jest wybór kolorów z dostępnej palety 400 barw stosowanych przez nas nici. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferując profesjonalne usługi haftu komputerowego. Ułatwiamy cały proces związany z koniecznością odpowiedniego przygotowania grafiki, dzięki czemu nie muszą Państwo tracić cennego czasu.
Wróć do bloga